Трябва да ли да се притеснявам когато търсачките обновяват алгоритмите си?
През март 2024 г., Google пусна поредния Core update който целеше да удари ниско качественото съдържание + такова генерирано от изкуствен интелект. Подобни ъпдейти търсачката е правела през годините доста, и SEO експертите които ги следят и анализират могат да споделят от личен опит колко добре са се справяли със задачата.
И тук не говоря за спам в чистия му вид, доколкото има такъв, а за “пипнато” от професионалист съдържание което е написано по задание от изкуствен интелект. Дали и колко алгоритмите на google го засичат, как го разпознават и кой е този който го определя според качеството му? Робот или човек?
Прочетете още: 4-те основи на SEO
Тези обновления в търсачката са идеални за специалистите които живеят от SEO конференциите. Там се събира подходящата аудитория която те могат с часове да облъчват и да разказват истории от 1001 нощи, интерпретирайки и преразказвайки неща които знаят че не могат да контролират. Но там целта е да се продават билетчета.
Останалите SEO професионалисти които си вадят хляба класирайки сайтове в трудни ниши нямат нужда от показност. Резултатите които постигат с клиентски сайтове говорят вместо тях.
Какви SEO услуги предлага Дигитална агенция blog7?
А най-хубавото в този бизнес е че всичко може да бъде прозрачно, документирано и проследимо.
Каква беше целта на Google Core update Март 2024?
- Да се открият сайтовете с нискокачествено съдържание, или такова написано от изкуствен интелект.
- Масова деиндексация на нарушителие.
- Тези сайтове, които са останали в нишите, изглежда да се ползват с по-голямо доверие (за сега).
През последните години сме свикнали с подобни актуализации, и сме благодарни че ги има, но те целят “лошите”. Ако по Вашият сайт се работи по правилата, постоянно и методично, такива проблеми няма да имате. Но за да случи това трябва още когато сайта Ви е на проект да се предвиди:
- Как ще изглежда?
- Кои посетители ще таргетира?
- Как ще бъде удобен и полезен на клиентите си?
Сайтовете които са направени с мисъл и имат качествена поддръжка и SEO оптимизация доминират с години в нишите си.
4 съвета за изграждане на качествен уебсайт
- Всеки сайт трябва да има ясна цел защо е създаден, и от там да се работи по цели, пазари и конкуренти.
- Страницата” Контакти ” трябва да съдържа пълните данни на отговорното лице, име, местоположение, телефонен номер и работно време на компанията + карта google maps.
- Дизайнерите на уебсайтове трябва да обърнат специално внимание на потребителското изживяване. Всеки посетител открил ни от търсачката, трябва да може лесно и бързо да открие информацията която търси. Teres.bg е един добър пример.
- Покажете истинската страна на бизнеса в ежедневието му. Снимки на ръководството, служителите, работните места и процес, склада за продукти, автомобилния парк и всички онези неща, които повишават доверието на Вашите клиенти, преди те да ви посетят. Когато имате голям бизнес, трябва да го показвате.
Потърсете ни за разговор
Ако искате и Вашият сайт да изглежда “професионално” и да доминира над конкурентите си, може да ни изпратете мейл за дискусия.
Всяко нещо направено с желание и знания връща резултат десетократно, SEO-то е страхотен инструмент за постигане на резултати с много положителни възможности и един единствен недостатък – струва скъпо. В момента няма да намериш професионален екип който да поддържа онлайн магазин в София за под 2000 лв на месец. Отделно трябва бюджет за купуване на линкове и бюджет за Google реклама.
Съгласен съм Милене, предстоят ни много нови неща и нови възможности. Кадърните ще се адаптират, некадърните ще отпаднат и цените на квалифицираните кадри ще вървят само нагоре.